Darmowa strona internetowa: TOP 5 kreator stron www (2018)

darmowa strona internetowaJeśli twoim celem jest własna, darmowa strona internetowa, to w tym artykule dowiesz się, gdzie ją stworzyć i jak się do tego zabrać. Nasza lista przedstawia 5 najlepszych kreatorów stron www w 2018 roku.

Stworzenie własnej strony internetowej jest obecnie bardzo proste, szybkie i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności technicznych.

Zawodowi twórcy stron internetowych nie znoszą nowoczesnych kreatorów stron, gdyż poprzez ich istnienie trudno już wymagać, aby ktoś zgodził się zapłacić tysiące złotych za stworzenie strony.

Jeśli prowadzisz własną, małą działalność, jesteś samozatrudniony, reprezentujesz lokalny klub sportowy czy inną organizację, najlepiej stworzyć własną stronę samemu.

Jeżeli stworzona przez ciebie strona przypadnie ci do gustu, możesz łatwo wykupić płatną subskrypcję (zakres cenowy zaczyna się od ceny zaledwie paru kubków kawy miesięcznie), aby:

 • otrzymać własną nazwę domeny (na przykład twoja-firma.pl lub .com),
 • pozbyć się reklam ze swojej strony (zazwyczaj w postaci banneru z napisem „strona stworzona w X”),
 • uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji (w zależności od swoich potrzeb).

Przejdźmy teraz do samej prezentacji. Oto nasza lista 5 najlepszych darmowych kreatorów stron www:

PS. Zachęcamy również do zapoznania się z 3 przydatnymi poradami w końcowej części artykułu.

1. Wix – darmowa strona internetowa w najbardziej popularnym serwisie

darmowy kreator stron www

Wix to prawdopodobnie najbardziej popularny serwis, aby zbudować własną darmową stronę internetową. Posiada ponad 100 milionów użytkowników w 180 krajach.

Serwis dostępny jest także w języku polskim, a działa następująco:

 1. Zarejestruj się na https://pl.wix.com (link otworzy się w nowym oknie). Musisz podać tylko adres e-mail i wymyślić hasło.
 2. Wybierz szablon dla swojej strony (w zależności od tego, czy prowadzisz firmę doradczą, kawiarnię, restaurację itd. – wybierz styl, który odpowiada twoim potrzebom)
 3. Dodaj własny tekst i zdjęcia, aby wykończyć stronę!

Serwis zapewnia wiele funkcjonalności, takich jak sklep internetowy, system rezerwacji spotkań, czat dla odwiedzających i wiele, wiele więcej.

Dlatego serwis sprawdza się zarówno w przypadku osób bez umiejętności technicznych, jak i osób, które potrzebują wiele zaawansowanych funkcji. Każdy może zrobić własną stronę internetową w kilka minut.

Strony gratis w serwisie Wix będą posiadały reklamy, które mają informować odwiedzających, że ta strona została utworzona dzięki Wix – jedna w dolnej części strony, a druga w górnym rogu.

Adres darmowej strony będzie wyglądał mniej więcej tak: https://info218841.wixsite.com/twoja-nazwa

Adres URL nie wygląda szczególnie ładnie, to fakt. Własna nazwa domeny dostępna jest w ramach płatnych pakietów subskrypcji.

Strona internetowa za darmo na zawsze może zostać stworzona w Wix, ale wiąże się to z wieloma ograniczeniami. Ceny płatnych pakietów subskrypcji zaczynają się od X złotych miesięcznie, w zależności od zakresu zamawianych funkcji.

Sprawdź i wypróbuj: Wix.com

Przeczytaj także opinie o Wix (z poradami tworzenia strony w Wix)!

 

2. Webnode – prosty w użyciu darmowy kreator stron internetowych

darmowa strona www webnodeWebnode to międzynarodowa firma oferująca generator stron www.

W porównaniu do Wix, jest jeszcze prostszy w użyciu (musisz jednak znać podstawy angielskiego, bo serwis nie ma jeszcze polskiej wersji językowej).

Podczas gdy korzystanie z Wix może być nieco przytłaczające z powodu samej ilości dostępnych funkcji, Webnode zyskał znaczną popularność (zwłaszcza w krajach europejskich) z powodu łatwości obsługi serwisu. Naturalnie, kreator Webnode pozwala nadal tworzyć nowoczesne, profesjonalnie wyglądające strony, przystosowane do wyświetlania na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych.

Oto krótka instrukcja korzystania z serwisu:

 1. Zarejestruj się na https://pl.webnode.com
 2. Wybierz swój szablon (wybór jest ogromny!).
 3. Dodaj własny tekst i zdjęcia.

To takie proste.

Gdy skończysz tworzyć swoją stronę, możesz ją natychmiast opublikować, a widoczna będzie pod następującym adresem: http://twoja-nazwa.webnode.com

Serwis jest całkowicie darmowy, ale jeśli zdecydujesz się na płatną wersję, to pozbędziesz się reklamy z dołu strony. Jeśli natomiast zdecydujesz się wykupić co najmniej pakiet MINI (4,95 € / ~21 złotych na miesiąc), dostaniesz także darmową domenę (.com, .net lub inne popularne rozszerzenie) na rok.

Wypróbuj: https://pl.webnode.com

 

3. Weebly – darmowy kreator stron www w stylu minimalistycznym

kreator stron www weeblyTrzecie miejsce w naszym teście przyznajemy Weebly. Podobnie jak poprzednicy, serwis oferuje także darmowy program do tworzenia stron www z szablonami. Choć jest to amerykańska firma, serwis Weebly dostępny jest także w języku polskim!

Serwis posiada do wyboru kilka ładnych, czystych i minimalistycznych szablonów stron. Musisz się po prostu zarejestrować używając swojego adresu e-mail lub konta w serwisach Facebook lub Google, aby otrzymać swoją stronę internetową za darmo.

Mówiąc w skrócie: jeżeli jesteś artystą, blogerem modowym, twórcą treści w sieci, czy też firmą, która celuje w międzynarodowych odbiorców, Weebly może być idealnym rozwiązaniem właśnie dla ciebie!

W darmowej wersji serwisu adres twojej strony będzie wyglądał następująco: http://twoja-nazwa.weebly.com, a na dole strony umieszczona będzie mała reklama Weebly.

Jeżeli zdecydujesz się na płatny pakiet, możesz kupić domenę z rozszerzeniem na przykład .com, .net lub .org. Polskie domeny .pl nie są dostępne za pośrednictwem serwisu Weebly, ale jeżeli masz już swoją domenę, możesz połączyć ją ze swoją stroną na Weebly.

Weebly oferuje pakiety w 4 różnych cenach, w zależności od ilości oraz różnorodności funkcji, których potrzebujesz:

 • Starter: 8$ / miesięcznie – podstawowy pakiet dla potrzeb osobistych
 • Pro: 12$ / miesięcznie – pakiet odpowiedni dla normalnej strony biznesowej
 • Business: 25$ / miesięcznie – pakiet przeznaczony dla sklepów internetowych
 • Performance: 38$ / miesięcznie – pakiet dla bardziej zaawansowanych sklepów internetowych

Ważne: Zanim twoja darmowa strona www będzie mogła zostać opublikowana, musisz potwierdzić swoje konto poprzez podanie numeru telefonu i weryfikację SMS.

 

4. Jimdo – kolejny prosty w użyciu generator stron www

darmowy program do tworzenia stron www z szablonamiJimdo to niemiecka firma, która także oferuje prosty w użyciu darmowy kreator stron www. Ten serwis doskonale sprawdzi się dla wolnych strzelców, artystów, czy blogerów, ponieważ dostępne w nim szablony są dość minimalistyczne i przejrzyste. Niestety serwis nie jest dostępny w języku polskim.

W darmowej wersji adres strony ma następujący format: https://twoja-nazwa.jimdo.com

Na dole twojej strony (w stopce) znajdować się będzie mała reklama Jimdo. Zazwyczaj nie ma możliwości stworzenia darmowej strony bez reklam – w niektórych serwisach są one mniejsze, w innych większe.

Jeśli chcesz się pozbyć dopisku jimdo.com w adresie strony oraz usunąć reklamy, możesz oczywiście skorzystać z płatnych pakietów, których ceny wyglądają następująco:

 • JimdoPro: 5 € / miesięcznie (podstawowy pakiet dla małych firm, blogerów i wolnych strzelców – także internetowy sklep z podstawowymi funkcjami)
 • JimdoBusiness: 15 € / miesięcznie (zaawansowany pakiet ze sklepem internetowym z pełną gamą funkcjonalności)

Jimdo posiada także aplikację mobilną na urządzenia z Androidem oraz iOS. Pozwala ona na edytowanie tekstu, dodawanie nowych zdjęć oraz tworzenie nowych wpisów na blogu. Ta funkcja jest przydatna zwłaszcza dla osób, które są akurat w podróży i mają ze sobą tylko telefon, a chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na blogu.

 

5. Darmowa strona internetowa na WordPress.com – najlepsze rozwiązanie dla blogerów!

Kreator stron www wspomniany w punkcie 4, a także wszystkie poprzednie, są idealne przystosowane do tworzenia stron statycznych, na przykład dla małych firm, przedstawicieli wolnych zawodów itp. Jeśli jednak twoim głównym celem jest pisanie bloga i nie chcesz za to płacić, warto rozważyć wybór wordpress.com.

Wystarczy zarejestrować się na ich stronie podając swój adres e-mail, aby od razu stworzyć swojego bloga.

Adres twojego bloga będzie wyglądał następująco: https://twoja-nazwa.wordpress.com.

WordPress to najbardziej popularna platforma dla blogerów. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z blogowaniem, WordPress.com to dobry, łatwy i darmowy sposób na pierwsze kroki z WordPressem. Jeżeli chcesz mieć własną domenę i poważnie myślisz o blogowaniu, to lepiej będzie zajrzeć na stronę WordPress.org.

Ważne: WordPress.com i WordPress.org to dwie różne rzeczy. To jednak dłuższa historia, więc zostawimy ich porównanie na osobny artykuł. Jeżeli chcesz zacząć szybko i za darmo, po prostu stwórz swojego bloga z wordpress.com!

 

Płatna czy darmowa strona? 3 ważne informacje.

Zastanawiasz się, jakie są główne różnice między darmowymi i płatnymi stronami internetowymi lub blogami?

Prawdą jest powiedzenie, że nic na świecie nie jest za darmo. Dotyczy to również prezentowanych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Ich główną strategią jest przyciągnięcie jak największej liczby użytkowników, aby następnie przekształcić jak najwięcej z nich w długoterminowych subskrybentów.

Oto 3 fakty, o których warto pamiętać:

1. Darmowa strona internetowa nigdy nie zapewnia własnej nazwy domeny.

Jak wspomnieliśmy przy opisach poszczególnych pozycji z naszej listy, adres stworzonej darmowej strony zawsze zawiera dopisek dostawcy usług w pasku adresu, jak np. …webnode.com lub …wixsite.com

Jak dotąd nie natrafiliśmy na żadną usługę, która oferowałaby darmowe domeny. Jeśli zależy ci na stworzeniu profesjonalnej strony z własną domeną, taką jak twoje-imię-i-nazwisko.com, będziesz zmuszony do wykupienia płatnej subskrypcji.

Posiadanie własnej domeny jest niezbędne zwłaszcza dla przedsiębiorstw i profesjonalnych organizacji! Pozwala ona przede wszystkim zdobyć zaufanie odwiedzających i pokazać, że poważnie podchodzimy do naszej działalności.

2. Darmowe strony są gorzej pozycjonowane w wyszukiwarkach

Przypuszczamy, że głównym celem stworzenia strony internetowej jest przyciągnięcie uwagi internautów. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, czy też prowadzisz kawiarnię w swoim mieście, zależy ci na tym, aby zaprezentować się jak najszerszemu gronu odwiedzających, a zarazem potencjalnych klientów.

Większość ludzi planuje swoje zakupy wyszukując informacje o produktach i usługach na Google. Wśród najczęstszych haseł wyszukiwania znajdziemy frazy typu „najlepsza kawiarnia w X” i tym podobne.

Skoro więc zależy ci na przyciągnięciu internautów na twoją stronę firmową, warto włożyć trochę wysiłku w optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek internetowych (tzw. SEO). Wyszukiwarka Google zazwyczaj premiuje strony z własną, unikalną domeną. Dlatego też, twoja darmowa strona może zyskiwać mniej odwiedzających i nowych klientów niż płatna strona z własną nazwą domeny.

Ponadto, darmowe strony podlegają także ograniczeniom liczby odwiedzających (zazwyczaj w postaci miesięcznych limitów).

3. Darmowe strony są świetne do nauki dla początkujących!

Własna strona internetowa za darmo jest dobrym sposobem, aby spróbować swoich sił w blogowaniu lub projektowaniu stron. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, czy interesuję cię pisanie bloga lub projektowanie stron internetowych, warto się przekonać za darmo. W przypadku, gdy uznasz, że to coś dla ciebie, wystarczy wykupić płatny pakiet subskrypcji i rozwijać dalej swoją pasję!

 

Podsumowanie: Nasi faworyci – TOP 3 kreator stron www

Najważniejsze jest to abyś wiedział, że jako właściciel małej firmy nie musisz płacić grubych pieniędzy za usługi profesjonalnego twórcy stron internetowych. Każdy może użyć jednego z wymienionych wyżej kreatorów i utworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę.

Który program do tworzenia stron www jest w takim razie najlepszy?

Wszystkie wymienione wyżej są dobre, ale poniżej znajdziesz trzech naszych faworytów:

 1. Jeżeli nie jesteś dobry w obsłudze zaawansowanych programów, a potrzebujesz stworzyć stronę szybko i bez problemów, rekomendujemy Webnode.
 2. Jeżeli potrzebujesz bardziej zaawansowanej strony z wieloma opcjami, zdecyduj się na Wix.
 3. Jeżeli chcesz prowadzić bloga, rozpocznij przygodę z WordPressem!

A jeżeli testowałeś już te usługi, to który darmowy kreator stron www jest twoim zdaniem najlepszy? Napisz komentarz poniżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *